top of page

Hakkımda

Alper Çiler Kimdir

Alper Çiler, Türkiye'nin geleceği için umut veren genç ve dinamik bir iş insanıdır. Kendisi, üstün bir eğitim geçmişine sahip olup, iş hayatında da başarılı bir şekilde ilerlemiştir. Çalışma hayatına erken yaşta atılan Çiler, birçok farklı sektörde deneyim kazanmıştır ve her görevinde başarılı sonuçlar elde etmiştir.

Aynı zamanda, Çiler siyasi alanda da aktiftir ve AK Parti'nin önemli bir üyesidir. Parti içinde çeşitli görevlerde bulunan Çiler, partiye olan sadakati ve çalışkanlığıyla dikkat çekmektedir. Kendisi, partisinin il kongrelerinde aktif olarak yer almış ve il başkanlığı görevinde bulunmuştur.

Çiler, ülkesi Türkiye'nin gelişmesi ve ilerlemesi için elinden geleni yapmaktadır. Siyasi ve iş hayatındaki tecrübeleriyle, ülkesine değer katan bir liderdir.

Türkiye'nin geleceği için umut veren genç liderlerden biri olan Alper Çiler, ülkesine katkı sağlamak için her zaman hazırdır. Kendisi, çalışkanlığı, disiplini ve liderlik özellikleriyle örnek bir insan olarak görülmektedir. Türkiye'nin gelişmesi ve kalkınması için Alper Çiler gibi dinamik liderlere her zaman ihtiyaç vardır ve Çiler üzerindeki bu büyük sorumluluğun farkında olarak  ülkemiz için her daim çok çalışıp ülkemizi 2053 hedeflerine ulaştırmak için var gücüyle çabalamaktadır.

Alper Çiler’in Siyasi Hayatı ve Kariyeri

 

Alper Çiler, 1978 yılında Kırklareli’de doğdu.  İlkokulu Hamdi Helvacıoğlu'nda okudu. Ortaokul ve lise eğitimini Kırklareli Anadolu Lisesi'nde tamamladı. Daha sonra Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde İşletme Bölümü'nden derece ile mezun oldu. İşletme alanında kendisini geliştirmek için İstanbul Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü Yönetici Geliştirme Programı'na katıldı. Bu programı da derece ile tamamladı.

Kariyerine 2001 yılında Ekip Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş'de ön muhasebe sorumlusu olarak başladı. Daha sonra Envirotek Arıtma Teknolojileri A.Ş'de finansman ve muhasebe şefi olarak çalıştı. 2004-2006 yılları arasında Akyiğit Tekstil - Collezione A.Ş'de işveren vekili, muhasebe şefi, mali işler müdürü, genel müdür asistanı, insan kaynakları ve lojistik müdürü gibi çeşitli görevlerde bulundu. Ayrıca iç denetim müdürü ve genel müdür yardımcısı olarak görev yaptı.

2007-2009 yılları arasında Pardus Plastik San. Ve Tic. Ltd. Şti'de Kurucu Genel Müdür olarak görev aldı. Ardından 2009-2014 yılları arasında A.R. İnşaat Gıda Müh. Müt. San. Ve Tic. Ltd. Şti'de şirket ortağı olarak çalıştı. 2014-2017 yılları arasında TURYAP Kırklareli il temsilcisi olarak görev yaptı.

Sivil toplum çalışmaları arasında, 2011 yılından bu yana Ergin Spor Kulübü Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. Ayrıca Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler Kurucu İcra Kurulu Üyesi (2009-2013) ve Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı (2013-2017) olarak da görev yaptı. Kırklareli Dostlar Eğitim Kültür Sanat Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'nin Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı olarak da görev almaktadır. Ayrıca 2021 yılından bu yana Türkiye Yeşilay Cemiyeti Kırklareli Şubesi Üyesi'dir.

Çiler, siyasi hayatına AK Parti'de başlamış ve AK Parti’nin en uzun dönem il başkanlığı yapmış üyesi olmayı başarmıştır. 18.Dönem Siyaset Akademisi Programında Kırklareli İl Birincisi oldu. Ödülünü AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı

 

İlk olarak 2009 yılında AK Parti Kırklareli 3. Olağan İl Kongresi'nde İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almıştır. Daha sonra 2011 yılında Mali ve İdari İşler Yürütme Kurulu Üyesi olarak atanmıştır. 2014 yılında 5. Olağan Kongre İl Başkanı olarak seçilmiş ve 2017 yılında 6. Olağan Kongre ile yeniden seçilerek görevini sürdürmüştür.

En son 2021 yılında gerçekleştirilen 7. Olağan Kongre'de tekrar seçilmiştir 28. Dönem Milletvekili seçimlerinde aday olmak için 2023 yılında AK Parti Kırklareli İl Başkanlığı görevinden istifa etmiştir.

Çiler, evli ve bir çocuk babasıdır.

bottom of page